Vloga osebnih vrednot pri vodenju ali delovanju tima
Iskanje avtentičnosti, pristnosti v delovanju, raziskovanje svojih vrednot za večjo pristnost v odnosih
Izhodišča
Vloga osebnih vrednot pri vodenju in delovanju tima je osrednja za vzpostavitev močnih, trajnih in uspešnih odnosov znotraj tima. Vodje, ki raziskujejo in razvijajo svoje vrednote, so lahko avtentični in pristni v svojem vodenju, kar vodi do boljše komunikacije, večjega zaupanja in večje povezanosti med člani tima. Ta pristnost pa ustvarja prostor za dosego skupnih ciljev z večjo predanostjo in motivacijo. Cilj programa je soustvariti varen prostor za raziskovanje in stik z vrednotami ter ozaveščanje, kako vsak vodja ali član tima v svojem timu deluje bolj ali manj skladno z lastnimi vrednotami in kakšen vpliv ima ob tem na druge člane.
Način izvedbe
Izobraževanje bo potekalo v interaktivni in praktični obliki, ki vključuje teoretična predavanja, razprave, refleksije, skupinsko delo in vaje. Poudarek bo na aktivnem vključevanju udeležencev, saj bomo uporabljali različne metode za spodbujanje učenja skozi izkušnje. Struktura izobraževanja omogoča udeležencem zgraditi varen prostor za samoraziskovanje svojih vrednot in opolnomočenje, da le-te upoštevajo pri svojem delu. Tako bodo prispevali k večji povezanosti, odprtosti, spoštljivosti ter produktivnosti znotraj tima.
Ciljna skupina
Zaposleni v delovnih timih in njihovi vodje.
Vsebina
- Avtentičnost in pristnost – razumevanje ključnih pojmov avtentičnost, pristnost.
- Raziskovanje osebnih vrednot – samorefleksija, kaj je zame in meni pomembno, usklajenost osebnih vrednot z vrednotami tima in organizacije.
- Vrednote kot temelj zaupanja – usklajenost in uresničevanje vrednot ustvarjajo kulturo zaupanja, kaj je kultura zaupanja in na kaj vse ima vpliv.
- Vpliv vrednot na dinamiko tima – usklajenost vrednot znotraj tima in njegove posledice, delovati v skladu z nečim, v kar verjame vodja in vsi člani tima.
- Vrednote kot temelj dolgoročne uspešnosti – trajnostni uspehi in ohranjanje pozitivne delovne kulture tudi v težkih časih.
Časovni obseg
1. dan: udeleženci prispejo na Hvar v popoldanskih urah, namestitev, predstavitev programa dela in skupna večerja.
2., 3., 4. dan: program dopoldan in pozno popoldan, vmes kosilo, prosti čas, skupna večerja. 5.dan: odhod po zajtrku.
Obseg strokovnega programa: 18 pedagoških ur.
Termin:
22. – 25. junij 2025
Lokacija:
Hvar, Hrvaška
Nastanitev v 2 hišah neposredno ob morju (dvoposteljne sobe s skupno kopalnico).
Izvajalka
Taja Borštnar je univ. diplomirana socialna delavka, certificirana integrativna psihoterapevtka in Imago facilitator. Ima 10 let izkušenj dela v socialnem varstvu ter veliko izkušenj dela z delovnimi timi in skupinami. Že nekaj let deluje kot samozaposlena. Poleg psihoterapevtske prakse svoje delo dopolnjuje v obliki izobraževanj, delavnic in seminarjev. Kot habilitirana višja predavateljica predava na Abituri v Celju, kjer poučuje predmeta Čustvena inteligenca in osebni razvoj ter Menedžment stresa in metode sproščanja in na Pedagoški fakulteti UL na študijskem programu Pomoč z umetnostjo, kjer poučuje predmet Psihoterapija in integrativna psihoterapija. Več o njej na www.levjesrcna.eu.
Cena:
848 EUR + DDV na osebo
Cena vključuje:
• izvedbo programa,
• nastanitev v dvoposteljnih sobah s skupno kopalnico,
• celotno hrano (zajtrk, kosilo, večerja) in pijačo.
Število udeležencev:
9 oseb
Možnost rezervacije termina za zaključeno skupino zaposlenih.
PRIJAVA IN DODATNE INFORMACIJE:
Če ste zainteresirani za udeležbo na seminarju ali želite več informacij, nam pišite na info@firis-imperl.si . Z veseljem vam bomo odgovorili na vsa vaša vprašanja in vam pomagali pri prijavi.