Gradimo povezanost

Sodelovanje, odgovornost in empatija brez izgorevanja

Izhodišča

Povezanost delovnih timov v organizaciji je ključnega pomena za izgradnjo zdravih odnosov, sodelovanja in kolektivne odgovornosti. Izobraževanje se osredotoča na krepitev ključnih vrednot, kot so sodelovanje, osebna in skupna odgovornost ter empatija, z namenom ustvarjanja zdravih in produktivnih odnosov v delovnem okolju. Udeleženci bodo spoznali, kako graditi učinkovite timske dinamike, razvijati empatijo ter prevzemati odgovornost brez tveganja izgorevanja. Program ponuja praktične tehnike za obvladovanje stresa, postavljanje mehanizmov podpore in vzdrževanje ravnotežja med skrbjo za druge ter ohranjanjem osebne dobrobiti. Cilj je ustvariti trajnostno povezanost, ki omogoča osebnostno rast posameznika, zdrave odnose v delovnem timu ter sodelovanje brez tveganja izgorevanja.

Način izvedbe

Izobraževanje bo potekalo v interaktivni in praktični obliki, ki vključuje teoretična predavanja, razprave, skupinsko delo in vaje. Poudarek bo na aktivnem vključevanju udeležencev, saj bomo uporabljali različne metode za spodbujanje učenja skozi izkušnje. Struktura izobraževanja omogoča udeležencem zgraditi bolj povezano, odgovorno in zdravo delovno skupnost, ki je opolnomočena z viri in strategijami za preprečevanje izgorevanja.

Vsebina

  • Pomen povezanosti v sodobnem delovnem okolju; razumevanje povezanosti, zakaj je pomembna in povezava z izzivi sodobnega življenja.
  • Sodelovanje kot temelj gradnje povezanosti; koraki za učinkovito sodelovanje, soočanje s konflikti.
  • Osebna in skupna odgovornost v delovnem timu; kaj je osebna odgovornost, kaj je skupna odgovornost in kako usklajevati različna pričakovanja.
  • Empatija: temelj za razumevanje in podporo v skupinah; razumevanje čustev in potreb drugih, kako razvijati empatijo in postavljati zdrave meje pri njej.
  • Obvladovanje stresa in preprečevanje izgorevanja; kaj povzroča izgorevanje in strategije za obvladovanje stresa.

Ciljna skupina

Program je namenjen delovnim timom.

Termin:

14.– 18. junij 2025

Lokacija:

Hvar, Hrvaška
Nastanitev v 2 hišah neposredno ob morju (dvoposteljne sobe s skupno kopalnico).




Časovni obseg

 1. dan: udeleženci prispejo na Hvar v popoldanskih urah, namestitev, predstavitev programa dela in skupna večerja.
2., 3., 4. dan: program dopoldan in pozno popoldan, vmes kosilo, prosti čas, skupna večerja.                                                                                                                          5.dan: odhod po zajtrku.
Obseg strokovnega programa: 18 pedagoških ur.

Izvajalka

Taja Borštnar je univ. diplomirana socialna delavka, certificirana integrativna psihoterapevtka in Imago facilitator. Ima 10 let izkušenj dela v socialnem varstvu. Ima veliko izkušenj dela z delovnimi timi in skupinami. Že nekaj let deluje kot samozaposlena. Poleg psihoterapevtske prakse svoje delo dopolnjuje v obliki izobraževanj, delavnic in seminarjev. Kot habilitirana višja predavateljica predava na Abituri v Celju, kjer poučuje predmeta Čustvena inteligenca in osebni razvoj ter Menedžment stresa in metode sproščanja, in na Pedagoški fakulteti UL na študijskem programu Pomoč z umetnostjo, kjer poučuje predmet Psihoterapija in integrativna psihoterapija. Več o njej na www.levjesrcna.eu.

Cena:

848 EUR + DDV na osebo

Cena vključuje:

  • izvedbo programa,
  • nastanitev v dvoposteljnih sobah s skupno kopalnico,
  • celotno hrano (zajtrk, kosilo, večerja) in pijačo.

Število udeležencev:

9 oseb

Možnost rezervacije termina za zaključeno skupino zaposlenih.

PRIJAVA IN DODATNE INFORMACIJE:

Če ste zainteresirani za udeležbo na seminarju ali želite več informacij, nam pišite na info@firis-imperl.si . Z veseljem vam bomo odgovorili na vsa vaša vprašanja in vam pomagali pri prijavi.